poniedziałek, 13 maja 2013

O zupie z koniny

Bułka ma nową, własnoręcznie wygrzebaną zabawkę, która bije wszystkie inne na głowę. Garnek, bo o nim mowa, ma 101 zastosowań. Można w nim trzymać nogi, można go założyć na głowę ale najlepiej nadaje się do gotowania zupy. A jaka zupa jest najsmaczniejsza? To proste - zupa z koniny!

Bułka bierze garnek i zaczyna wkładać do niego staranie dobrane składniki. Ogląda, wącha, czasem nawet oblizuje. Najchętniej korzysta ze smakowitych klocków od sortera i kółek z piramidy. Miesza, próbuje, mruży oczy - przynosi matce łyżkę na spróbowanie. Matka potakuje, chwali zachwycona, że jej dziecko takie delicje serwuje. Zadowolona Bułka przyjmuje werdykt z rozdziawiona buzią, ale gdzieś pod skórą czuje, że to jeszcze nie to. Biegnie do pudeł z zabawkami i zaczyna wyrzucać stamtąd coraz nowe wiktuały. Szuka, nie może znaleźć, w końcu zniecierpliwiona udaje się po ratunek do matki. "iiiiiiii -ha" mówi pokazując na garnek. Szukamy, znajdujemy i już po chwili plastikowy konik pławi się w zupie. Bułka miesza, przynosi matce łyżkę do degustacji i z aprobatą kiwa głową. Zupa z koniny - smakuje codziennie.

Dodam, że nikt nie uczył Bułki przyrządzania takiej właśnie zupy, nigdy też nie stwierdziłam, żeby próbowała gotować inne zwierzątka z zestawu.

11 komentarzy:

 1. ;) lol, staram sie nei smiać głośno zeby Zosi nie obudzić! ale fajna ta Bułka. U nas właśnie garnek też fajną zabawką jest i też nie lada specjały można w nim przyrządzać:) a jeszcze lepszą zabawką jest pralka do której można wsadzać zabawki i wyciągać i tak w kółko przez pół godziny.

  OdpowiedzUsuń
 2. Garnki też u nas żądzą... tyle że gotowane są w nim autka :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Hehe, mały Master Chef rośnie :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam ja!!!! (Mimo, zem wege) :D

  OdpowiedzUsuń
 5. a niektórzy koniny nie chcą jeść, nie znają się ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Z tego co się orientuję, to ma być druga edycja Master Chef- Bułeczka pokona wszystkich!!! :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Garnki i te drewniane łyżki kuchenne to najwspanialsze zabawki czy to dla chłopca czy dziewczynki :-)))

  OdpowiedzUsuń
 8. Artystka - mała kuchareczka rośnie ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Jej... przeczytałam za pierwszym razem "o kupie z koniny" i aż mnie zatkało ;)

  OdpowiedzUsuń