piątek, 21 grudnia 2012

Trudno być oryginalnym

Pierwszy raz ostrzygłam Bułkę, chociaż nazywanie tej operacji postrzyżynami jest pewnym nadużyciem bo wystarczyło jedno ciachnięcie nożyczkami do paznokci. Obcięłam jej mianowicie starannie uhodowany, długi, cienki kosmyk który wyrósł pośrodku grzywki i przybierał różne nietwarzowe formy typu "pożyczka" na lewe zakole albo kotwica ;). Efekt operacji jest zadowalający: Bułka wygląda teraz jak standardowy łysawy bobas. Teściowej wyraźnie ulżyło.
Ogólnie można powiedzieć, że Mała nie przykłada się do zapuszczania fryzury (co rzuca się w oczy zwłaszcza w zestawieniu z obrośniętymi jak urocze cherubinki maluchami blogowych koleżanek). Podobno ma to po Ojcu, który w jej wieku też raczej nie ukryłby się pośród hippisów. Chyba chwilowo postawiła na porost zębów bo znowu ślini się jak nieboskie stworzenie i grzebie, tym razem w poszukiwaniu czwórek.

A brat cioteczny Dumnego Ojca wraz z żoną podbili stawkę i całe wrażenie jakie na rodzinie Dumnego Ojca miały zrobić wieści o Kluseczce straciło cały ciężar gatunkowy.
Też mają termin na lipiec z tym, że spodziewają się bliźniaków: ich trzeciego i czwartego maluszka :). 

Dumny Ojciec ma wszystkiego czternastkę (chociaż mogłam kogoś pominąć) rodzeństwa ciotecznego, więc ciężko się wstrzelić z czymś oryginalnym. O Bułce też informowaliśmy miesiąc po tym, jak usłyszeliśmy dobre nowiny od jego siostry ciotecznej. 
Plusem takiego stanu rzeczy jest to, że Bułka ma kuzyna starszego od siebie o miesiąc a kolejnego o pół roku (pierwsze giga mdłości dopadły mnie w szpitalu, kiedy Mały oddawał smółkę, dzięki czemu udało mi się obrazić na śmierć nieświadomą Bułki młodą mamę ;)). 
Teraz, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, Kluska może mieć kuzynów z tego samego tygodnia.

9 komentarzy:

 1. Ale czy oryginalność jest taka istotna?
  Ważne, że zarówno Bułka,jak i Kluska będą miały z kim się bawić na imprezach rodzinnych...

  OdpowiedzUsuń
 2. oj Buleczka dostanei bujnej czupryny w swoim wlasnym czasie:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ale fajowo, będzie wielgaśna rodzinka :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Patrząc Kluskę, to i Bułka będzie wyjątkowa i oryginalna

  OdpowiedzUsuń
 5. ja Janowi pierwszy raz obcinałam włosy nad uszami, kiedy miał trzy miesiące, ale on z tych kudłatych ;))

  A Kluseczka i tak będzie wyjątkowa, choćby nie wiem ilu kuzynów miała:))

  OdpowiedzUsuń
 6. u nas też na środku grzywki rośnie słownie siedem długich włosów i też się przymierzam do ścięcia ;) jak widzisz po zdjęciach Tośka burzy włosów nie ma ;) dopiero niedawno zaczęły jej się zagęszczać

  OdpowiedzUsuń
 7. Ale fajnie, że dzieciaczki mają w rodzinie rówieśników :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Rewelacyjnie, że w waszej rodzinie tyle dzieciaczków będzie w podobnym wieku :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ale niespodzianka! Nic tylko się cieszyć! Dobrze miec taką duzo rodzinke.

  OdpowiedzUsuń